تجهیز واحدهای صنفی به صندوق‌ مکانیزه فروش اجباری است

محصولات تکین
تجهیز واحدهای صنفی به صندوق‌ مکانیزه فروش اجباری است
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اصناف کشور جلال‌الدین محمدشکریه با تاکید بر تجهیز فروشگاه‌ها به صندوق مکانیزه، اظهار داشت: طبق قانون نظام صنفی تمام واحدهای صنفی مکلف هستند در راستای شفاف‌سازی عملکرد مالی خود به صندوق‌های مکانیزه مجهز شوند. وی ادامه داد: هر واحد صنفی که نتواند خود را موظف به تجهیز دستگاه‌های مذکور کند ماهانه 150 هزار تومان طبق قانون جریمه می‌شود.
شکریه با بیان اینکه شورای اصناف کشور و مجامع امور صنفی تاکنون برای کمک به واحدهای صنفی همکاری و همراهی کرده است، اذعان داشت: در این راستا برگزاری همایش‌های فرهنگی در مقطع زمانی پیش‌بینی شده است. وی، تجهیز تمام واحدهای صنفی به صندوق مکانیزه را در یک مقطع زمانی میسر ندانست و تصریح کرد: ما تصمیم داریم در مرحله نخست برخی از صنوف در اولویت تجهیز این دستگاه‌ها قرار گیرند.
محمد‌شکریه با اشاره به مزایای صندوق‌های مکانیزه فروش فروشگاهی بیان داشت: این صندوق‌ها قادر هستند که صدور فاکتور برای شفاف‌سازی قیمت کالای مشتریان و تنظیم بازار را انجام دهند. وی خاطرنشان کرد: این دستگاه می‌تواند نصب نرم‌افزار مالیاتی که به‌زودی اصلاح قانون مالیات در مجلس شورای اسلامی مطرح می‌شود را ارائه کند که کمک قابل توجهی به عرصه اقتصاد کشور است.
نایب رئیس اول شورای اصناف کشور از برگزاری همایش فرهنگ سازی صندوق‌های فروش مکانیزه فروشگاه‌ها در شنبه آینده در رشت خبر داد و یادآور شد: این همایش در راستای ترویج عملکرد و مزایای صندوق‌های مکانیزه فروشگاهی برگزار می‌شود. به گفته وی، در حال حاضر حدود 3 میلیون واحد صنفی فعال در کشور وجود دارد که از این رقم، 100 هزار واحد صنفی در گیلان است